Громадське обговорення проєкту рішення щодо реорганізації, зміни типу, ліквідації закладів загальної середньої освіти Велицької сільської ради
Громадське обговорення проєкту рішення щодо реорганізації, зміни типу, ліквідації закладів загальної середньої освіти Велицької сільської ради
1. Найменування організатора громадського обговорення – Велицька сільська рада.
2. Мета: врахування думки жителів Велицької громади щодо перейменування, реорганізації та припинення закладів загальної середньої освіти на території Велицької сільської ради.
Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення відповідних проектів рішення щодо реорганізації, зміни типу, ліквідації закладів загальної середньої освіти Велицької сільської ради. Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:
1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.
3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.
4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти. Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення. «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції». Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26): «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».
Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навичок спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навички, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.
Період реформ, розпочатий державою, поставив питання реорганізації та закриття шкіл у сільській місцевості. Ця проблема гостра для всієї України і є результатом демографічної кризи, яка спостерігається в державі. З кожним роком кількість учнів в українських школах скорочується, тому й не дивно, що чимало закладів освіти стали напівпорожніми. Тому перед місцевою владою постає питання раціонального розподілу освітньої субвенції та утримання таких шкіл (оплату за енергоносії, зарплату технічному персоналу громада платить із власного бюджету) та переведення дітей до більших шкіл та забезпечення кращих умов навчання завдяки вивільненим коштам.
Проаналізувавши перспективну мережу, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, провівши засідання постійної комісії питань освіти, спорту, культури, охорони здоров’я, соціальної політики, виносимо на громадське обговорення проєктів рішень : - « Реорганізувати шляхом приєднаня ЗЗСО Ліцей с. Мельниця у філію ОЗЗСО Ліцей с. Велицьк- філія ОЗЗСО Ліцей с. Велицьк ЗЗСО гімназія с. Мельниця »; До участі в обговоренні запрошуються всі мешканці Велицької сільської ради.
3. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Рудік Тетяна Володимирівна– начальник відділу гуманітарної політики Велицької сільської ради. Контактні особи – Кропива Тетяна Вікторівна, тел.0976359844,
4. Свої зауваження та пропозиції просимо подавати з 26 травня 2025 року по 260 травня 2026 року на поштову адресу: с.Велицьк, вул. Перемоги, 88 та електронну адресу: velitsk-osvita@ukr.net 5. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Колодяжненської сільської ради.