Історична довідка

1619 року Остафій Єло-Малинський за рік до своєї смерті, згідно заповіту брата, отримав села Велицьк, Сільце і Кухарі. У селі народився український дитячий письменник Ігор Січовик.

Село Велицьк розташоване в Ковельському районі Волинської області.

Велицька сільська рада –адміністративно-територіальна одиниця з центром у селі Велицьк Ковельського району Волинської області утворена шляхом об`єднання Велицької, Мельницької, Підрізької, Сільцівської сільських територіальних громад (сіл Велицьк, Кухарі, Мельниця, Кривлин, Мирин, Рудка-Миринська, Підріжжя, Кашівка, Сільце, Арсеновичі, Підліси, Угли).   

Центр сільської ради розташований за 45 км від районного центру. До складу сільської ради входять 12 населених пунктів. На території сіл розміщено 1558 дворів, в яких проживає 4055 осіб. Площа сільської ради становить 21158,25 га . У власності сільської ради: 5 клубів , 4 будинки культури та 5 бібліотек.

На території сільської ради працює 18 промислово-продовольчих магазини.

Відстань до Ковеля:

- шосейним шляхом 45 км.

- залізницею 16 км. (або сполучення відсутнє)

Територія

Всього 4150,0 га

в т.ч.: земель державної власності 1966,2755 га

земель приватної власності 2183,7245 га

Площа населених пунктів 314,81 га

Характеристика населених пунктів, що входять до складу громади

Всього населених пунктів 2 (с.Велицьк, с.Кухарі), в них 330 дворів.

Дмитро Ісаєвич

У селі Велицьк у 1889 році народився Ісаєвич Дмитро Григорович — український громадський та політичний діяч, журналіст, член Української Центральної Ради.

Фото без опису

Один із лідерів Української партії соціалістів-революціонерів, входив до ЦК УПСР, ЦК Селянської спілки. Член Української Центральної Ради і Малої ради, співробітник газети «Народна воля». В листопаді 1917 обраний депутатом Всеросійських Установчих зборів. 22 квітня 1918 призначений членом української делегації на переговорах з РСФРР. Від січня 1919 — економічний радник української делегації на Паризькій мирній конференції 1919—1920. У червні 1919 брав участь у роботі Міжнародного кооперативного конгресу в Парижі (Франція), де виступив із доповіддю «Українська кооперація», був учасником переговорів про вступ Української кооперативної спілки до Міжнародного кооперативного альянсу.

На еміграції мешкав у Чехословаччині, деякий час працював в Українському соціологічному інституті в Празі. Член закордонного представництва УПСР, очолював групу Селянської спілки, делегат від УПСР на конгресі Соціалістичного трудового інтернаціоналу. 1930 повернувся на Волинь, працював журналістом у Луцьку. Згодом, не бажаючи співробітничати з польською владою, оселився в рідному селі, займався господарством. 17.01.1973 помер у місті Стрию.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Якої інформації Ви хочете бачити на сайті більше?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень