Історична довідка

1619 року Остафій Єло-Малинський за рік до своєї смерті, згідно заповіту брата, отримав села Велицьк, Сільце і Кухарі. У селі народився український дитячий письменник Ігор Січовик.

Село Велицьк розташоване в Ковельському районі Волинської області.

Велицька сільська рада –адміністративно-територіальна одиниця з центром у селі Велицьк Ковельського району Волинської області утворена шляхом об`єднання Велицької, Мельницької, Підрізької, Сільцівської сільських територіальних громад (сіл Велицьк, Кухарі, Мельниця, Кривлин, Мирин, Рудка-Миринська, Підріжжя, Кашівка, Сільце, Арсеновичі, Підліси, Угли).   

Центр сільської ради розташований за 45 км від районного центру. До складу сільської ради входять 12 населених пунктів. На території сіл розміщено 1558 дворів, в яких проживає 4055 осіб. Площа сільської ради становить 21158,25 га . У власності сільської ради: 5 клубів , 4 будинки культури та 5 бібліотек.

На території сільської ради працює 18 промислово-продовольчих магазини.

Відстань до Ковеля:

- шосейним шляхом 45 км.

- залізницею 16 км. (або сполучення відсутнє)

Територія

Всього 4150,0 га

в т.ч.: земель державної власності 1966,2755 га

земель приватної власності 2183,7245 га

Площа населених пунктів 314,81 га

Характеристика населених пунктів, що входять до складу громади

Всього населених пунктів 2 (с.Велицьк, с.Кухарі), в них 330 дворів.

Дмитро Ісаєвич

У селі Велицьк у 1889 році народився Ісаєвич Дмитро Григорович — український громадський та політичний діяч, журналіст, член Української Центральної Ради.

Фото без опису

Один із лідерів Української партії соціалістів-революціонерів, входив до ЦК УПСР, ЦК Селянської спілки. Член Української Центральної Ради і Малої ради, співробітник газети «Народна воля». В листопаді 1917 обраний депутатом Всеросійських Установчих зборів. 22 квітня 1918 призначений членом української делегації на переговорах з РСФРР. Від січня 1919 — економічний радник української делегації на Паризькій мирній конференції 1919—1920. У червні 1919 брав участь у роботі Міжнародного кооперативного конгресу в Парижі (Франція), де виступив із доповіддю «Українська кооперація», був учасником переговорів про вступ Української кооперативної спілки до Міжнародного кооперативного альянсу.

На еміграції мешкав у Чехословаччині, деякий час працював в Українському соціологічному інституті в Празі. Член закордонного представництва УПСР, очолював групу Селянської спілки, делегат від УПСР на конгресі Соціалістичного трудового інтернаціоналу. 1930 повернувся на Волинь, працював журналістом у Луцьку. Згодом, не бажаючи співробітничати з польською владою, оселився в рідному селі, займався господарством. 17.01.1973 помер у місті Стрию.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Якої інформації Ви хочете бачити на сайті більше?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь