Ковельське об’єднане управління Пенсійного фонду України повідомляє

Дата: 04.03.2019 15:34
Кількість переглядів: 947

«Перерахунок пенсій з 1 березня 2019 року.

Важливим етапом пенсійної реформи, яку започатковано у жовтні 2017 року, є закріплене в Законі України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» осучаснення пенсій, тобто їх обов’язковий автоматичний перерахунок відповідно до показників інфляції і зростання заробітної плати в країні.

 Цього року вперше, і надалі щорічно, пенсії індексуватимуться автоматично, без додаткового законодавчого врегулювання, так як це передбачено частиною 2 статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Формула обчислення основного розміру пенсії є незмінною і враховує тривалість стажу особи (коефіцієнт стажу), величину заробітної плати, яку вона отримувала (коефіцієнт заробітної плати), а також рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. Якщо перші два показники є індивідуальними у кожного громадянина, то третій – однаковий для всіх, кому пенсія призначається в певному році. Саме цей показник і буде щороку переглядатися, а отже і збільшуватиметься основний розмір пенсійної виплати.

На виконання Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» 20 лютого цього року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 124, якою визначено порядок і дату індексації пенсій, а саме – з 1 березня 2019 року.

У 2019 році перерахунок пенсій проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року, на коефіцієнт 1,17. Тобто, з 1 березня 2019 року пенсії будуть перераховані із застосуванням показника середньої заробітної плати 4404,35 гривень (3764,40 х 1,17), відповідно буде збільшено основний, базовий розмір пенсії. У разі коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягатиме 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Також, вищевказаною постановою  передбачено виплату одноразової доплати до пенсії особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", у яких загальний розмір пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати та надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) після перерахунку з 01.03.2019 не досягатиме 1669,20 гривень у розмірі 2410,17 гривень. Умовою  для проведення даної виплати є наявність повного страхового стажу (по пенсіях призначених до 01.10.2011 — чоловіки 25 років, жінки 20 років, призначених після 01.10.2011 — чоловіки 35 років, жінки 30 років). Виплата  доплати зазначеним особам буде проведена рівними частинами у березні – 1205,09 гривень та у квітні – 1205,08 гривень.

Порядком перерахунку також визначено, що у випадку коли розмір пенсії, обчислений відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», буде більшим від розміру пенсії, обчисленого відповідно до спеціальних законів (для прикладу – пенсії колишніх державних службовців, науковців, журналістів, працівників органів місцевого самоврядування тощо), проводиться автоматичне, без звернення особи, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за матеріалами пенсійних справ. Разом з тим, такі особи, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України для переведення на пенсію відповідно до спеціального закону з установленням її розміру, отримуваного до такого переведення.

Перераховано з 1 березня і пенсійні виплати по інвалідності та по втраті годувальника ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС , які отримують пенсії відповідно до статті 54 Закону України « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Розрахунок заробітної плати для обчислення пенсій,  а саме 928,81 гривень, також збільшено на коефіцієнт 1,17. Тобто, з 1 березня 2019 року такі пенсії перераховані із застосуванням показника середньої заробітної плати 1086,71 гривень (928,71 х 1,17).

 Зазначаємо, що усі пенсійні виплати перераховані автоматично та не потребують звернення до органів Пенсійного фонду. Розмір підвищення буде індивідуальним для кожного, адже у кожного тривалість трудової діяльності та величина одержуваного заробітку була різною.

Більш детальну інформацію щодо проведеного перерахунку пенсій жителям Ковельщини можна отримати завітавши до Ковельського відділу  обслуговування громадян, який знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. Незалежності,101, або зателефонувавши на «гарячу лінію» управління телефоном 51 445.

 

Заступник начальника Ковельського

об’єднаного управління Пенсійного фонду України                   С.Киричук»

 

 

 

Начальник об’єднаного управління                                        І. Самолюк

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Якої інформації Ви хочете бачити на сайті більше?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень