02.08.2017 року з робочим візитом до Жовківської міської ради (Львівська область) завітала делегація з Волині для обміну кращими енергетичними практиками.
В рамках реалізації проекту «У пошуках енергоефективності: Шацьк та Велицьк разом», який впроваджується за фінансової підтримки програми CLEEN (Мережа місцевих організацій громадянського суспільства з питань енергоефективності), 02.08.2017 року з робочим візитом до Жовківської міської ради (Львівська область) завітала делегація з Волині для обміну кращими енергетичними практиками.
У місті Жовква реалізовано цілий ряд проектів з енергозбереження, у тому числі із залученням коштів міжнародних донорів. Місто є одним з найбільш активних українських реципієнтів міжнародної технічної допомоги у сфері енергоефективності.
В рамках поїздки проведена зустріч з Жовківським міським головою Петром Богдановичем, працівниками, відповідальними за впровадження проектів з енергозбереження, керівниками комунальних установ міста.
Від Волині в ознайомчому візиті взяли участь представники від Шацької ОТГ та Велицької ОТГ:
- Валентина Стаднік, голова ГО “ШАЦЬКЕ ПРИОЗЕР'Я”;
- Координатор проекту CLEEN Людмила Самчук,
- Сергій Віннічук, Шацький селищний голова;
- Віктор Ковальчук, голова Велицької ОТГ;
- Віталій Яльницький, заступник Шацького селищного голови;
- Віталій Мелюх, начальник відділу економічного розвитку, комунального майна, будівництва та архітектури Шацької селищної ради;
- Андрій Сичук, спеціаліст з проектної діяльності Шацької селищної ради;
- Олена Васильєва, спеціаліст з проектної діяльності Велицької ОТГ;
- Олександр Дей, експерт зі сталого енергетичного розвитку.
Координатор проекту CLEEN Людмила Самчук зазначила: “Такі проекти треба розпочинати саме з громад, бо інформування населення про можливості економії ресурсів на основі використання нових енергозберігаючих технологій є вкрай важливим, коли місцеві ресурси є вичерпні. Потрібно йти в ногу з часом, коли в світі вже активно використовують відновлювальні джерела енергії, то ми маємо перейняти цей досвід. І вже є позитивні приклади в Україні. Тому і ми обрали одне з енергоефективних міст- м. Жовкву для обмінної поїздки, де є практично зреалізовані проекти з енергоефективності та де ще деякі ініціативи на етапі впровадження. Окрім того, обмінний візит, це спосіб не лише перейняти кращі енергетичні практики, але й нагода встановити нове партнерство ”.
Довідка: Проект ”У пошуках енергоефективності Шацьк та Велицьк разом” реалізовуються за підтримки мережі CLEEN (Мережа місцевих організацій громадянського суспільства з питань енергоефективності).